Ola Dmitrów + Marcin Petruszka

Jak przygotować się do biznesowej sesji zdjęciowej?

„Nie poradzę sobie. Tamci na zdjęciach są ładniejsi.”

Wiemy, że takie myśli mogą przemknąć przez głowę. Nie zastanawiajcie się jednak nad tym, bo to my, mamy sobie z sesją poradzić – nie Państwo.

Sesja u nas to nie „Top Model”.

Jesteście Państwo ekspertami w swoich dziedzinach, dlaczego więc mielibyście znać się na robieniu zdjęć? Nie obawiajcie się spotkania z nami, bo prawie niczego od Was nie oczekujemy 🙂 Wystarczy, że umówicie się z nami na konkretny dzień i zaakceptujecie warunki finansowe. Reszta jest po naszej stronie.

Kawa

Kawę przywożą nam z Etiopii Aga i John. Sami ją mielimy i parzymy we włoskiej kawiarce. Przy kawie omawiamy Państwa oczekiwania i dzięki temu wiemy, w jakim kierunku powinna zmierzać sesja.

JAK UBRAĆ SIĘ NA BIZNESOWĄ SESJĘ ZDJĘCIOWĄ?

Poniżej znajdziecie Państwo garść wskazówek dotyczących ubrań na sesję biznesową. Są to jednak ogólne sugestie. Rozumiemy, że każdy ma prawo do własnego stylu i wyborów.

Ubrania – najlepiej przynieść na wieszakach – nie na sobie, ponieważ dobrze na zdjęciach mają szanse wyglądać ubrania wyprasowane.

Panie:

To co zawsze wygląda dobrze na zdjęciach to miękkie, dżersejowe tkaniny lub dzianiny z dużą zawartością stretchu lub tkaniny tzw. „lejące się”.

Dekolt w kształcie V jest najlepszym „przyjacielem” kobiet – wydłuża i wysmukla szyję.

Jeśli żakiet to najlepiej matowy bez wzoru – mat pochłania lepiej światło, więc mniej widoczne są wszelkie załamania.

Panie na dużych powierzchniach, powinny zrezygnować z tkanin połyskliwych i udekorowanych wzorami.

Na oficjalnych lub korporacyjnych sesjach zdjęciowych, nieprzyjęte jest występowanie w bluzkach czy sukienkach z krótkim rękawem. Może być to rękaw 3/4.

Bielizna gładka (bez koronek) żeby jej faktura nie była widoczna na zdjęciach.

Dolne partie garderoby: najlepiej ołówkowa spódnica, a kiedy można wypaść mniej formalnie – ciemnogranatowe, niepoprzecierane dżinsy lub matowe spodnie cygaretki.

Panowie:

Marynarka najlepiej granatowa lub szara – gładka, matowa.

Koszula najlepiej stalowa, niebieska, lub szaroniebieska – gładka, matowa.

Spodnie matowe czarne lub ciemnoszare/ciemnogranatowe – od garnituru lub „casualowe, materiałowe” albo też ciemne niepoprzecierane dżinsy.

Jeśli nosi Pan krawaty – dowolna ilość kolorów i deseni 😉 – najlepiej jednak, sprawdzają się na sesji te z matowym wykończeniem materiału.

PO CO SESJA BIZNESOWA?

Spotykamy się po to, żeby wspólnie stworzyć zdjęcia biznesowe, które będą się Państwu podobały i jednocześnie pomogą w znalezieniu lepszej pracy, czy zbudowaniu przekonującego wizerunku na stronie internetowej.

Sesja zdjęciowa to spotkanie.

Każdy z Państwa jest inny. Każda sesja będzie dla nas unikalna – stanowi nowe wyzwanie, wymaga otwartości i skupienia. Dzięki temu, mimo czterdziestki na karku, nie starzejemy się 🙂 Spotkania z nowymi ludźmi są dla nas ciekawe, odświeżające i zwyczajnie nas inspirują.

Profesjonalizm – czyli…?

Dla każdego z Was „profesjonalny” znaczy co innego. Zależy to od momentu w jakim jesteście, od rodzaju pracy jaką wykonujecie, Waszych aspiracji zawodowych. Od 22 lat zajmujemy się doradzaniem i kreowaniem zdjęć, które wzmocnią słowa opisujące to, jak dobrymi specjalistami są nasi goście.

Naszym zadaniem jest pomóc.

To my mamy sobie dobrze poradzić na sesji a nie osoba fotografowana 🙂 Jeśli podoba się Wam to jak portretujemy ludzi, zapraszamy serdecznie.

Na zdjęciach widocznych na stronie sfotografowaliśmy specjalistów i profesjonalistów z różnych dziedzin.

Osoby które fotografujemy nie są profesjonalnymi modelkami i modelami.

Jeśli uważacie Państwo, że są atrakcyjni ponad przeciętną – to prawda – powodują to wspaniałe osobowości naszych gości.

W swoich dziedzinach nasi goście są super profesjonalni.

Na sesji mogą jednak nie wiedzieć co robić, żeby zdjęcia jak najlepiej się udały.

Wszyscy sportretowani zaufali nam na tyle, że udało się zrealizować sesje „bezboleśnie”. Najlepiej oddać stery w nasze ręce, dzięki temu uda nam się pomóc.

Najlepiej jest wtedy kiedy sesja przerodzi się w spotkanie przy kawie a zdjęcia powstaną „przy okazji” i zupełnie bezstresowo.

ILE KOSZTUJE SESJA BIZNESOWA?

Koszt indywidualnej sesji biznesowej dla 1 osoby w naszym atelier w Łodzi to 450 –  500 zł brutto (w zależności od szczegółów sesji), jeśli będziemy docelowo chcieli uzyskać jedno bardzo dobre zdjęcie, wybrane ze znacznie większej puli, tj. 50 – 60 zdjęć stworzonych podczas sesji.

Jeśli docelowo klient chce zakupić więcej niż jedno zdjęcie, to każde dodatkowe wybrane przez niego zdjęcie, stworzone dla niego podczas tej sesji, kosztuje 250 brutto.  

NA CZYM POLEGA SESJA BIZNESOWA i WIZERUNKOWA?

Przekaz zdjęć.

Zdjęcia powinny tworzyć obrazkową historię, opowiadającą o wartościach przez Was wyznawanych oraz stylu życia i pracy, typowego dla Was.

Myślcie o tym, a nie o Waszej urodzie na zdjęciach 😉 Ci nasi klienci, którzy to potrafią – wybierają skuteczne zdjęcia, które przyciągają do nich właściwych klientów. Takich, z którymi chcą tworzyć coś wartościowego.

Drugi plan też „opowiada”.

To co dzieje się na dalszych planach, wspiera bądź osłabia siłę przekazu zdjęcia.

Najważniejsze co z czym zestawisz.

Tworzenie biznesowej sesji wizerunkowej polega na „mówieniu” przez obraz. Mówimy do widza patrzącego na zdjęcie. Mamy go zatrzymać. Mamy go obudzić, zaskoczyć a na końcu – uspokoić. Najskuteczniej wtedy, kiedy w każdej historii będą zdjęcia, które wywołają wszystkie te stany w odpowiedniej kolejności.

Zestawcie umiejętnie zdjęcia, nie wybierajcie samych ciepłych, lub samych, które pokazują, że jesteście odpowiedzialni i solidni.

Jesteście fantastyczni.

Nie zapominajcie o tym w chwilach zwątpienia 🙂

ILE TRWA SESJA BIZNESOWA ?

Najpierw poznajemy Państwa potrzeby, cele, które chcecie za pomocą fotografii wizerunkowej zobrazować. Następnie wspólnie ustalamy to jaki kolor tła byłby najodpowiedniejszy i wykonujemy kilkanaście ujęć próbnych z zastosowaniem różnego rodzaju oświetlenia i w różnych stylizacjach – jeśli oczywiście osoba portretowana chce wypróbować różne przyniesione ze sobą ubrania 🙂

Następnie gdy wszystko jest już ustalone, możemy zmatowić cerę osoby portretowanej i pomóc jej odzyskać swój naturalny flow 🙂 Od tego momentu zaczynają powstawać dobre zdjęcia. W zależności od tego ile zdjęć chce docelowo uzyskać osoba portretowana, sesja dla jednej osoby, trwa od 1 do 2,5 godziny.